Technologia Blue Beam, Chipowanie i Elektrodowanie Ludzi a Kontrola Umysłu i Manipulacje Religijne – Siostra Faustyna Kowalska, Stygmaty Świętego Franciszka i Ojca Pio, Cuda w Lourdes i Fatima

http://kefir2010.wordpress.com/2012/04/14/projekt-blue-beam-planowany-przekret-wszech-czasow-neuroholografia-biocybernetyka-i-przekazy-satelitarne-w-sluzbie-apokaliptycznych-sekt-organizacji/

Posted by Jarek Kefir w dniu 14 Kwiecień 2012

*****************
Wszystko co Kefir napisał w tym artykule jest prawdą, tylko należy pomnożyć to przez 5-10 razy, gdyż w rzeczywistości wygląda to dużo gorzej niż on to tutaj opisał – szczególnie dla osób wrażliwych i delikatnych, a także – niestety – głęboko wierzących.

Niestety piszę to z własnego doświadczenia.
Przed wojną były próby manipulowania religijnie Rodziną mojej Matki, a później mną. Dlatego wiem jak bardzo jest to niebezpieczne; nie dlatego, że sataniści są w stanie porwać człowiekowi duszę – choć są w stanie i to zrobić – ale dlatego, że ta technologia jest używana to torturowania i terroryzowania ludzi.

Odnośnie wiary w “boga”, Kefir nie wziął innej, bardziej realnej opcji pod uwagę.
Blue Beam nie musi koniecznie zaszczepić w ludziach nowej wiary w “boga” i w jedną światową religię — ja na przykład, jako rezultat działalności satanistów z NPŚ-NWO, jestem ateistką.
Jak wierzyć w “boga”, ktory obojętnie zezwala na takie zbrodnie?

Z praktykującej katoliczki stałam się religijną ateistką – uważam, że uduchowienie jest bardzo ważne w życiu człowieka, ale judeo-chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z uduchowieniem. Judeo-chrzescijaństwo jest kłamstwem politycznym zalegalizowanym przez Rzym w IV wieku dla korzyści finansowych i politycznych.

Niestety, żyjemy w bardziej skomplikowanym świecie niż większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Obecna technologia nie jest po stronie ludzi.

Czipowanie i lektrodowanie ludzi jest używane do prowadzenia wojny biologiczno-psychologicznej, a także do manipulacji religijnych.

Dzienniczki Siostry Faustyny Kowalskiej są manipulacją religijną, tak jak i judeo-chrześcijaństwo – jako bezpośredni świadek takiej manipulacji religijnej mam prawo mówić o tym.

Zobacz CZĘŚĆ II i CZĘŚĆ IV i V artykułu.

https://polskaoazaduchowa.wordpress.com/2013/03/08/nowoczesna-technologia-czipowanie-i-elektrodowanie-ludzi-kontrola-umyslu-a-manipulacje-religijne-siostra-faustyna-kowalska-i-jej-dzienniczki-stygmaty-sw-franciszka-stygmaty-ojca-pio-cuda-w-lo/

***********************************
*****************************************
***********************************

http://kefir2010.wordpress.com/2012/04/14/projekt-blue-beam-planowany-przekret-wszech-czasow-neuroholografia-biocybernetyka-i-przekazy-satelitarne-w-sluzbie-apokaliptycznych-sekt-organizacji/

Projekt blue beam – planowany przekręt wszech czasów. Neuroholografia, biocybernetyka i przekazy satelitarne w służbie apokaliptycznych sekt / organizacji

Posted by Jarek Kefir w dniu 14 Kwiecień 2012

Najpierw przeczytaj mój wstęp. Będzie to dotyczyło nowych projektów politycznych będących projektami potomnymi UE, UA, USA, NATO, ONZ itp.
Jeśli uważasz ten wstęp za zbyt futurystyczny i nierealny, zakończ na nim. Ale postaraj się to zapamiętać, na przyszłość.

Zwiastuny tego wszystkiego, zebrane przeze mnie (Jarek Kefir):
1. pojawi się człowiek który będzie nawoływał do “zjednoczenia się” ludzkości. Do stworzenia jednego, światowego rządu, aby lepiej stawić czoła światowym problemom.

2. argumenty do “zjednoczenia się” ludzkości mogą być różne:
-”zjednoczmy się, bo przyroda wyginie”.
-”zadłużenie świata jest zbyt duże i tylko razem możemy to pokonać”.
-”rozwarstwienie ekonomiczne na świecie jest za duże, 1 promil bogatych posiada praktycznie wszystkie bogactwa Ziemi”.
-”wkraczamy w erę wodnika jako jedna ludzkość, wolna i duchowo rozwinięta”.
-”wysoki rangą przedstawiciel ONZ pierwszy raz w historii spotkał się z przedstawicielami obcej cywilizacji technologicznej przyjacielsko nastawionej wobec ludzkości. Nasi bracia z kosmosu wezwali ludzkość do zjednoczenia”.
-”zjednoczmy się, bo tylko tak unikniemy III wojny światowej”
-”tylko zjednoczeni przestawimy się na zupełnie nowe, darmowe źródła energii i zaakceptujemy niesamowite osiągnięcia w medycynie”.

3. co będzie charakterystyczne?
-będą lansowane tezy relatywizmu typu: “moralność to relikt przestarzałej epoki, teraz liczy się tylko światło, pozytywne wibracje, miłość i zrozumienie – dobro i zło to pojęcia względne, właściwie nie istnieją”.
-człowiek lub grupa ludzi namawiający świat do zjednoczenia, będą miały olbrzymie poparcie: mediów, polityków, wszelkich ekspertów, śmietanki artystycznej, wszystkich kościołów Ziemi, i praktycznie wszystkich ludzi, co coś znaczą na świecie lub chociaż w lokalnych społecznościach.
-jednocześnie Ci, którzy będą otwarcie wyrażać wątpliwości, lub chociaż próbować polemizować z tym szaleństwem, będą na początku marginalizowani w debacie publicznej. A z czasem coraz więcej z nich będzie kończyć tak jak Andrzej Lepper: “samobójstwo, umorzenie śledztwa” lub: “umorzenie śledztwa, sprawcy nieznani”.

4. na pewno będzie się rozwijać choć pięcio-procentowa garsteczka ludzi, którzy będą negować to nowe szaleństwo. Będą oni najpierw traktowaniu z ostracyzmem, będą próby ich nawracania w obecności uradowanych nowym porządkiem bliskich, znajomych, przyjaciół. Będą oni emanować bliskością, pokojem, zrozumieniem. Jedyny warunek: musisz się “nawrócić” i poprzeć nasze idee zjednoczenia ziemian. Potem, z czasem powstaną projekty przesiedlenia ich np na syberyjskie pustkowia, jako reliktu starej epoki, jako “ludzi którzy nie przystają do nowej cywilizacji miłości (love generation)”. Z czasem w celu ochrony większości praworządnych obywateli powstaną miejsca odosobnienia i “reedukacji” dla takich osób.

5. wobec tych którzy zaakceptowali nowy ład, będzie wymuszane posłuszeństwo, ale jeszcze na starych zasadach. Typu: “wynaleźliśmy szczepionki nowej generacji, niech każdy z Was przyjdzie do najbliższego punktu szczepień i się zaszczepi. To dla Waszego dobra, byście godnie wkroczyli w nową erę, jako obywatele pełni zrozumienia i prawdziwie oświeceni”.

Obecnie w internecie rywalizują ze sobą dwie prężne grupy świrów, którzy mącą ludziom w głowach i przekazują w formie pisanej różne “przekazy” mające de facto być podwaliną pod neuroholografię blue beam. Nawet jeśli ekstremalne możliwości biocybernetyki, neuroholografii czy przekazów satelitarnych nie są do końca prawdą, to mamy do czynienia z tworzeniem się prężnie działających, apokaliptyczno – destruktywnych sekt uważających, że żyjemy w czasach ostatecznych, czasach przemian, no i że oczywiście “zbawienie” możliwe jest tylko i wyłącznie w kręgu ich sekty. Syndrom oblężonej twierdzy to coś na porządku dziennym u obu sekt. Tacy ludzie są niebezpieczni dlatego, że po 2012 – 2013 roku mogą masowo popełniać samobójstwa, napadać na banki, czynić akty terroryzmu kryminalnego, sprzedawać narkotyki czy wykorzystywać członków swoich sekt.

Pierwsza grupa – kilku nawiedzonych uważających, że odbierają “przekazy” od UFOludów – link – w tym linku mamy świeżą “transmisję” od plejadian.
Druga grupa – liczniejsza grupa nawiedzonych uważających, że odbierają “przekazy” od samej Bozi w Niebie –link – tu mamy “wizje” jawnie zaprzeczające nauce kościoła katolickiego, polecam wszystkim wierzącym analizę tego gniota. A w tym linku mamy pogróżki św. Faustyny pod adresem wszelkich grzeszników, czyli wszystkich mieszkańców Ziemi. Też odpowiednio zmodyfikowane pod wersję, że żyjemy w czasach ostatecznych i przed nami jakaś przemiana.

Projekt BLUE BEAM jest tajnym programem wykorzystującym obrazy o charakterze religijnym do stworzenia holograficznej prezentacji na niewyobrażalną wręcz skalę. Forma holografii przypominać może telewizję dostarczającą wrażeń wizualnych, bez potrzeby wykorzystywania jakiegokolwiek odbiornika. Przy wykorzystaniu super komputerów i technologii satelitarnej, program ten pozwoli na interakcję z ludzkim umysłem na olbrzymią skalę sprawiając, że ludzie usłyszą w sobie “głos Boga” i zobaczą go ponad swoimi głowami na niebie. Czy teraz już łapiecie czym w istocie będzie „fałszywe przyjście Chrystusa” i powrót fałszywych „bogów”?

Już w połowie lat 90-tych w środowiskach wojskowych i naukowych zaczęło roić się od plotek i spekulacji na temat dziwnej serii naukowych programów testowych. Jeden z tych programów nazywa się HAARP (o tym w szerzej w innym artykule), inny nazwano Projektem BLUE BEAM. Okazuje się, że rząd lub raczej „rząd cieni” – prawdziwi władcy tego świata –  stworzyli broń, która nie tyle jest groźna dla ludzkiej fizyczności, ale stanowi zagrożenie dla ludzkiego umysłu. Projekt BLUE BEAM stanowi jeden z programów, który może mieć poważny wpływ na wartości moralne konkretnej osoby i na jej zdrowie psychiczne. Jedną z wielu możliwych zastosowań broni HAARP jest zdolność do projekcji obrazów w olbrzymiej skali na niebie, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że technika ta ma wykorzystywać sygnały, które mają bezpośredni wpływ na ludzki umysł w taki sposób, że nawet osoby niewidome będą mogły “zobaczyć” hologram! W ramach projektu BLUE BEAM możliwe ma być także przesyłanie dźwięku bezpośrednio do głowy człowieka, w procesie, w którym nasze uszy nie biorą udziału – dźwięk ma docierać bezpośrednio do mózgu w postaci impulsów elektrycznych. Przy wykorzystaniu super komputerów i technologii satelitarnej, program ten pozwoli na interakcję z ludzkim umysłem na olbrzymią skalę. Jednym słowem projekt ten sprawi, że ludzie usłyszą w sobie “głos Boga” i zobaczą go ponad swoimi głowami na niebie! I z całą pewnością ogromna większość z nich uwierzy w boski charakter tego „cudu”…

Dla bardzo wielu przeciętnych zjadaczy chleba wspomnienie o podobnej skrytej działalności władz wydaje się kompletnie szalone i nierealne. Na tym właśnie to wszystko bazuje – „przecież oni by nie mogli zrobić takich okropności” – myśli wielu. Ano niestety mogą, robili, robią i będą robić coraz gorsze rzeczy. Dzięki projektowi BLUE BEAM wizja jednego światowego porządku stanie się bardzo realna, a oto właśnie iluminatom chodzi. Projekt BLUE BEAM ma składać się z 4 głównych części, których realizacja ma ostatecznie doprowadzić do wprowadzenia nowej globalnej religii z jednym globalnym przywódcą. Jeden świat, jedna religia, jeden Bóg i jeden światowy rząd. Bez globalnej religii dyktatura nie jest możliwa, tak samo jak bez uniwersalnej wiary, nowy porządek świata nigdy nie nastąpi, to dlatego projekt BLUE BEAM jest tak ściśle trzymany w tajemnicy przed nami.

ETAP 1 – Fałszywe Odkrycia i rewizja prawd religijnych

Pierwszy z czterech kroków programu BLUE BEAM dotyczy rewolucji w obecnej wiedzy archeologicznej. Osiągnie się to poprzez przygotowanie i sztuczne wytworzenie trzęsień ziemi w ściśle określonych miejscach na planecie, w skutek czego nastąpią nowe odkrycia archeologiczne. Ukażą one wszystkim ludziom, że wszystkie doktryny religijne są oparte na zupełnie fałszywych tezach. Spreparowanie tych informacji zostanie wykorzystane w taki sposób, aby wszystkie narody zrozumiały, że ich religie zostały źle zrozumiane i przez wieki były błędnie interpretowane. Wywołanie trzęsień ziemi pozwoli dotrzeć do ukrytych obecnie obszarów wiedzy, które zdyskredytują obecne doktryny religijne. To pierwszy krok planu – zniszczenie obecnych wierzeń Chrześcijaństwa czy Islamu na planecie przy wykorzystaniu fałszywych “dowodów” z przeszłości. Być może zostanie ‘odkryta’ Arka Przymierza i to, co zostanie ‘znalezione’ w Arce będzie dowodem na to, że świat mylił się w swoich wierzeniach religijnych? A może nowe zapiski samego Chrystusa mówiące o zupełnie innych prawdach niż te, które znamy? Możliwości

jest wiele.

ETAP 2 – Wielkie Przedstawienie

Krok drugi projektu BLUE BEAM już doszczętnie unicestwić obecne wartości religijne. Rozpocznie się gigantyczne “widowisko kosmiczne” z trójwymiarowymi optycznymi hologramami i dźwiękiem. Projekcja laserowa wielorakich obrazów obejmie dosłownie każdy zakątek świata w tym samym dokładnie czasie. Każdy otrzyma jednak nieco inny obraz, zgodnie z dominującą regionalną czy narodową kulturą – tak aby każdy zaakceptował to co widzi. Dźwięki – głos “Boga” rozlegać się będą w bezpośrednio w umysłach ludzi we wszystkich językach. Obecna technologia pozwala już na takie cuda. Obrazy zostaną przesłane przez satelity, które wezmą udział w projekcji, mającej miejsce na tzw. warstwie sodowej ziemskiej mezosfery, czyli około 90km nad ziemią. Warstwa sodowa (z ang. “Sodium Layer”) znajduje się w obrębie mezosfery i składa się z nie zjonizowanych atomów sodu. Grubość tej warstwy to około 5km. W procesie projekcji wezmą udział komputery, które skoordynują pracę satelitów. Holograficzne obrazy oparte będą na niemal identycznych sygnałach jak te wykorzystywane do produkcji obrazu lub hologramu o głębokiej perspektywie z wykorzystaniem fal akustycznych ELF, VLF i LF i zjawisk optycznych. Tak więc skutkiem tych wyreżyserowanych pokazów będzie ukazanie światu nowego “Chrystusa” – mesjasza, dla natychmiastowego wprowadzenia nowej światowej religii. Forma przekazów – szokująca i niezwykła, wobec niczego niespodziewającego się świata sprawi, że kłamstwo stanie się prawdą. Zakładam się o wszystko, że 90% ludzi padnie na kolana i w pierwszej fazie tych wydarzeń nie będzie nic podejrzewać. Może później z biegiem czasu ludzie pójdą po rozum do głowy – oby! Dlatego trzeba właśnie o tym wszystkich informować, by być przygotowanym i ustrzec się największego oszustwa w dziejach Ziemi. Będzie to naprawdę diabelsko przebiegła sztuczka mająca wmówić ludzkości wypełnianie się przepowiedni starożytnych kultur czy wierzeń o “ponownym przyjściu mesjasza” czy “apokalipsie”.

ETAP 3 – Elektroniczna telepatia i sztuczne myśli

Kolejny krok projektu BLUE BEAM to tzw. elektroniczna telepatia przy wykorzystaniu fal ELF, VLF i LF, które mają penetrować ludzie umysły i oddziaływać, a także interferować z naturalnymi myślami człowieka. Fale ELF (z ang. Extremely Low Frequency – skrajnie mała częstotliwość) należą do zakresu fal radiowych o częstotliwości od 3 do 30Hz i długości od 10-100 tys. km. Wykorzystywane są powszechnie przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych do łączności z zanurzonymi okrętami podwodnymi. Fale ELF budzą kontrowersje, gdyż znane jest ich niezwykłe oddziaływanie na ludzki mózg. Badania przeprowadzone na zakresie fal o częstotliwości 6-10 Hz pokazały, że fale takie mogą zmieniać naturalną częstotliwość pracy ludzkiego mózgu.

Fale mózgowe są to cykle aktywności bioelektrycznej mózgu. Charakterystycznym częstotliwościom fal mózgowych odpowiadają w dużym stopniu stany świadomości człowieka i tak wyróżniamy: fale gamma (od 40 do 100Hz), fale beta (od 12 do 28Hz), fale alfa (od 8 do 13Hz), fale theta (od 4 do 7Hz) i fale delta (od 0,5 do 3Hz). Rodzaj fal (zakres częstotliwości) wytwarzanych przez nasz mózg ma ścisły związek z czynnościami jakie wykonujemy. Przykładowo fale gamma towarzyszą działaniu, dużej aktywności człowieka, beta występują przy zwykłej dziennej aktywności, fale alfa podczas stanu relaksu, odprężenia, fale theta podczas snu i w fazach głębokiej medytacji czy hipnozy, fale delta podczas fazy najgłębszego snu, głębokiej medytacji itd. Tak więc oddziaływanie na ludzki umysł falami z zakresu skrajnie małej częstotliwości może zmieniać stany naszej świadomości, a także mieć wpływ na formułowane w naszych umysłach myśli.

Tak też w kolejnym etapie projektu BLUE BEAM każdy człowiek na Ziemi ma znaleźć się w zasięgu działania fal z zakresu ekstremalnie niskich częstotliwości, które wpłyną na jego myśli i działania. Fale zagłuszą nasze naturalne myśli i wykreują zupełnie nowe – sztuczne, które wpłyną na nasze zachowania i działania. Fale mają być emitowane za pośrednictwem satelitów z wykorzystaniem danych o niemalże każdym człowieku na ziemi, językach i dialektach. W tym etapie projektu BLUE BEAM znaczącą rolę odegrać może zestaw anten programu HAARP . Możliwe więc będzie to, że miliardy ludzi na całym świecie otrzyma przekaz – głos mesjasza, rozlegający się w ich umysłach. Głos, mogący przekazywać fanatykom religijnym instrukcje i rozkazy. Masową histerię i chaos jaki powstanie wówczas nie opiszą żadne słowa. Kontrola w obecnej postaci, czyli media, reklama, wpojone ideologie, religia itp. byłyby niczym wobec programu BLUE BEAM.

KROK IV – niezwykłe manifestacje

Następny etap dotyczy „cudownych” manifestacji, które powstaną przy użyciu środków elektronicznych. Plan zakłada wykorzystanie znanych powszechnie wizerunków przybyszy z obcej planety (szaraków?), a także ich “latających dysków”. Być może rozegra się dramat pod tytułem „na granicy inwazji obcych”, która ma dotknąć każde miasto na planecie. Ostatecznym celem byłoby zmuszenie narodów do zjednoczenia i demilitaryzacji pod egidą ONZ. Wykorzystany zostanie motyw walki sił dobra ze złem (szatanem), z finalną interwencją obcej cywilizacji, która zostanie odebrana jako boska interwencja mająca “uratować” ludzkość – czyżby więc na pomoc przybyli nam „przyjaźni” reptalianie? Ależ podstęp!. Ludzie uwierzą, że jedyną słuszną religią jest New Age a przybyłych obcych uznają za aniołów, a może nawet bogów. Ostatnim etapem projektu BLUE BEAM będzie wywołanie zjawisk supernaturalnych przy wykorzystaniu elektroniki dostępnej w każdym domu – zjawisk takich jak projekcje energetyczne, złe duchy, poltergeisty i tym podobne. Ma to doprowadzić ludzi do szaleństwa i masowej histerii. W tym stanie umysłu zawsze łatwiej jest ludźmi sterować i manipulować. Według zamysłu spiskowców Nowy Porządek Świata zostanie wówczas wprowadzony bezproblemowo.

NAJCIEKAWSZY ROZDZIAŁ – INWAZJA tzw “OBCYCH”

Naświetlmy nieco szerzej wątek istot pozaziemskich w tym nadchodzącym dramacie. Od wielu lat po świecie krążą plotki o tajnych planach iluminatów mających zaprezentować światu niezwykły „reality show” pod tytułem „Inwazja niedobrych obcych”, która ma skonsolidować świat pod egidą rządu światowego. Członkowie Projektu Ujawnienie swoje oświadczenie w tej kwestii wydali, jeszcze przed 9/11. Według nich ogromna liczba obiektów wyglądających jak UFO są tak naprawdę tworzone w tajnych laboratoriach i pracowniach, w tzw. Czarnych Projektach po to, aby symulować pojawianie się obcych, w tym porwania i okaleczanie bydła. Ma to na celu wywołanie pierwotnego lęku przed życiem pozaziemskim. Zupełnie jak w filmie Dzień Niepodległości, albo też w Wojnie Światów – próba zjednoczenia ludzi przez wojnę, używając ET jako kozła ofiarnego. Dlatego w najbliższych latach musimy być bardzo czujni. Preparowanie fałszywych, przerażających spotkań z bezwzględnymi i morderczymi obcymi stworzy nowego, pozaziemskiego wroga, który spowoduje, że każdy przyjmie światowy rząd z otwartymi rękoma. Spójrzmy na ten cytat wypowiedziany 21 września 1987 roku podczas zgromadzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych przez Ronalda Regana – 40 prezydenta Stanów Zjednoczonych, który uwidoczni wszystkim, że to nie tylko mrzonki:

“W naszej obsesji antagonizmów chwili, często zapominamy jak wiele jednoczy całą ludzkość. Być może potrzebujemy jakiegoś zewnętrznego, uniwersalnego zagrożenia abyśmy mogli rozpoznać tę wspólną więź. Od czasu do czasu myślę, jak szybko nasze globalne różnice zatarłyby się, gdybyśmy tylko stanęli w obliczu obcego zagrożenia z poza tego świata”

Rok później, w Białym Domu, 5 maja 1988 roku, Ronald Reagan przemawiając do zgromadzenia reporterów wypowiedział te słowa:
“Często zastanawiałem się, co by się stało, gdyby wszyscy na świecie odkryli, że grozi nam niebezpieczeństwo z zewnątrz… siła z innej planety. Czy w obliczu tego nagłego odkrycia nie stwierdzilibyśmy, że pomiędzy nami nie istnieją jakichkolwiek różnice, że wszyscy jesteśmy ludźmi, obywatelami świata, czy nie zjednoczylibyśmy się razem w walce z tym konkretnym zagrożeniem?”

http://stopnwopoznan.wordpress.com/projekt-blue-beam-–-planowany-przekret-wszechczasow/

 

This entry was posted in 1 GILGAMESZ, 24/7/365/999, 9 SKARBIEC ARTYKUŁÓW, ATEIZM, BUDDYZM, CZIPOWANIE LUDZI, CZIPOWANIE LUDZI, DUSZA a UMYSŁ, KONSTYTUCJA, KONTROLA UMYSŁU, MANIPULACJE RELIGIA, MANIPULACJE RELIGIJNE, NPŚ - NWO, SIOSTRA FAUSTYNA, UFOLUDKI, ZŁO NIEWYBACZALNE, ŚWIĘTY vs DARWINISTA and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Technologia Blue Beam, Chipowanie i Elektrodowanie Ludzi a Kontrola Umysłu i Manipulacje Religijne – Siostra Faustyna Kowalska, Stygmaty Świętego Franciszka i Ojca Pio, Cuda w Lourdes i Fatima

 1. Początki państwowości Polski – I rozbior Polski przez Rzym.

  “Za co odebrano królowi Bolesławowi miejsce w naszej historii? Zarówno przed Bolesławem Zapomnianym, jak i długo po nim przedstawiciele królewskiego rodu Piastów dopuszczali się czynów okrutnych i haniebnych; w niczym nie różnili się od innych srogich władców epoki. Gdy powszechnie lubiany i hołubiony przez historyków Bolesław Krzywousty kazał bezwzględnie okaleczyć rodzonego brata Zbigniewa, w konsekwencji powodując jego śmierć, Kościół dla porządku nałożył na krewkiego księcia-bratobójcę klątwę, którą okrutnik zmazał niezbyt dolegliwą zresztą pokutą. W gorsze tarapaty popadł jego stryj Bolesław Śmiały, który za uśmiercenie stojącego na czele spisku biskupa krakowskiego Stanisława zapłacił utratą tronu i wygnaniem z kraju.

  Kara nie dotknęła natomiast księcia Przemysła II, późniejszego króla, który dopomógł w opuszczeniu ziemskiego padołu swej małżonce, zaledwie 22-letniej, bezpłodnej Ludgardzie. Kazimierz Wielki, który jawi się jako władca dobrotliwy, doskonały administrator i ten, który Polskę pozostawił murowaną, mógłby pod względem okrucieństwa z powodzeniem licytować się ze swoimi poprzednikami. Żadnego z nich jednak i dziesiątek pomniejszych piastowskich książąt, którzy splamili ręce krwią bliskich lub poddanych, nie spotkała kara na miarę wymierzonej Bolesławowi, a także przytoczonemu już wcześniej Bezprymowi.

  Najgorsze bestialstwo ani bijąca w oczy rozpusta, ani nawet zboczenia seksualne – Śmiałemu Jan Długosz zarzucał sodomię z ulubioną przez króla klaczą [??? czy celowe szkalowanie krola lub alegoria do seksualnej konkubiny ???] – nie wywołały bezwzględnej kościelnej anatemy, powodującej śmierć cywilną. W czasach pierwszych koronowanych Piastów jedynie bezpośredni, bezpardonowy atak na Kościół, zagrażający jego istnieniu, mógł wywołać opisany skutek. I oto dochodzimy do sedna sprawy. Zarówno książę Bezprym, jak i Bolesław II Zapomniany wydali walkę nowej religii, a po jej przegraniu zapłacili wysoką cenę za swoją zbrodnię. Wraz z życiem odebrano im miejsce w historii.

  To, że w XI-wiecznej Polsce wprowadzone za Mieszka I chrześcijaństwo przeżywało ciężkie chwile, jest bezdyskusyjne. Bunty zwolenników starych plemiennych bogów wybuchały co i rusz z mniejszą lub większą intensywnością w różnych częściach rozległego państwa. Wzmiankują o nich wszystkie ówczesne kroniki. Sam Bolesław Chrobry pod koniec życia musiał bezwzględnie tłumić antychrześcijański bunt, który zagroził nie tylko strukturom jego państwa, ale mógł także storpedować koronacyjne plany. Lecz to, co stało się kilka lat po śmierci Mieszka II, nie było już tylko odosobnioną rebelią grupki zagorzałych pogan, lecz miało charakter nieomal powszechny. Kościołowi w Polsce, strukturze młodej i jeszcze nieokrzepłej, zajrzało w oczy widmo całkowitej zagłady, czego dowodzi chociażby fragment jednej z niemieckich kronik „Roczników z Hildesheim”: „Chrześcijaństwo tamże (w Polsce) przez jego (Mieszka II) poprzedników dobrze zaczęte, a przez niego bardziej umocnione, żałośnie upadło”.

  To właśnie wtedy doszło do owych wielkich zaburzeń i wojen domowych, o których wspomina „Kronika Wielkopolska”. Dla ludzi Kościoła przybrały one dramatyczny wyraz. „Znęcano się nad księżmi, zabijając ich różnymi sposobami. Jednych przebijano nożami lub dzidami, innym podrzynano gardła, jeszcze innych kamienowali, jakby jakieś ofiary”. Fragment tekstu autorstwa Jana Długosza daje wyobrażenie o sile pogańskiej reakcji i determinacji, z jaką trzecie pokolenie ochrzczonych Polan – w istocie nowa wiara zapuściła mocne korzenie jedynie na dworze i wśród grupy możnych – pragnęło powrócić pod opiekuńcze skrzydła starych bogów.”

  http://slowianin.wordpress.com/zniknal-w-mrokach-sredniowiecza/

 2. A tak wyglądały początki chrzescijanstwa w starozytnim Rzymie:

  Konstantyn był synem Konstancjusza I Chlorusa, cesarza rzymskiego, zaś matką jego była Helena, konkubina tegoż Konstancjusza aż do czasu, gdy zawarł on małżeństwo z cesarzową Teodorą.
  Konstantyn tylko w jednym 310 roku rozkazał: powiesić swego teścia, cesarza rzymskiego Maksymiliana II, udusić swych szwagrów, Licyniusza, cesarza rzymskiego i Bassiana – mężów swych sióstr, Konstancji i Anastazji.
  W roku 336 natomiast kazał: zamordować Licynianusa, syna cesarza Licyniusza, poderżnąć gardło własnemu synowi, cezarowi Kryspusowi (zrodzonemu ze związku z inną konkubiną, Minerwiną) udusić parą w łaźni Faustę, swą drugą żonę, matkę jego trzech synów i dwóch córek.
  Nie lepszy był i syn Konstantyna Wielkiego, Konstancjusz II, wyznawca chrześcijaństwa ariańskiego, który — tak jak jego ojciec — przyjął chrzest dopiero pod koniec swego życia (z rąk „heretyka”, arianina Euzojusza). Konstancjusz II wzorem swego „wielkiego” ojca (To chyba posiadł w genach.Ach ta siła tradycji!) nakazał zamordować swoich wujów: Dalmacjusza, Juliusza Konstancjusza, ojca cesarza Juliana Apostaty oraz sześciu innych swych krewnych.

  http://kodwatykanu.blox.pl/2009/11/Konstantynbylsynem-Konstancjusza-IChlorusa.html

 3. CYTAT: “Matka (Konstantyna I) zaś Helena była gorliwą chrześcijanką i zaznajomiła syna z pierwszymi zasadami religii chrześcijańskiej. Było więc rzeczą naturalną, że po śmierci ojca, Konstantyn, wstąpiwszy na tron, w dalszym ciągu sprzyjał chrześcijanom i otoczył ich powagą prawa, postanowił sobie za zadanie, bronić ich przed wszelkimi nadużyciami i napaściami ze strony pogan i pogańskich możnowładców.”

  http://wolnamyslchrzescijanska.bloog.pl/id,330586437,title,Cesarz-Konstantyn-Wielki-Historia-Kosciola-cz-13,index.html?_ticrsn=3&ticaid=610a55

 4. Czyli matka Konstantyna, Helena, była chrzescijanką i to ona miała na niego największy wpływ, ale to wcale nie przeszkadzało mu mordowac rywali politycznych jak przysłowiową faunę.

KOMENTARZ

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s