Dyrektor Ewa Wójciak o Papieżu Franciszku – Co zrobiłby Prymas Stefan Wyszyński, gdyby w Polsce była Biała Dyktatura, a nie Komuniści po Drugiej Wojnie Światowej?

Dyrektor Ewa Wójciak, dyrektorka jednego z poznańskich teatrów, napisała na swoim profilu na Facebook o nowym biskupie Rzymu, papieżu Franciszku:

“No i wybrali ch…, który donosił wojskowym na lewicujących księży”

CYTAT: “Później – w lokalnej telewizji – nie zamierzała tłumaczyć się ze swoich słów. Wręcz przeciwnie, była z siebie dumna: “To jest inwektywa, zgadzam się i nie mam zamiaru o tym dyskutować. Ja się nie wypieram, tego nie kryję i nie chcę się z tego wycofać. Tak myślę o tym panu i podtrzymuję swoją opinię. (…) Nie mam poczucia, że kogoś obraziłam”

MOJA OPINIA:
Skandaliczna ocena?
Dyrektor Wójciak miała odwagę powiedziec “tak jak jest” – problem nie w tym CO powiedziała, ale JAK to powiedziała.
Nieco subtelności pomaga w życiu – szczególnie gdy ma się rację, a ta drugą stroną są katolicy.

Nie ważne, co my Polacy myślimy o Franciszku. Ważne jest, co myslą o nim Argentyńczycy, a Argentyńczycy nie mają zbyt duzo szacunku dla kościoła argentyńskiego. Więcej niż 2/3 uważa się za katolików, ale mniej niz 10% uczęszcza regularnie na mszę w niedziele – od czasów junty wojskowej.

A na dodatek Franciszek mówił podczas swojej pierwszej mszy celebrowanej jako papież o niesieniu ‘krzyża w swoim życiu.”

Sedno w tym, aby jak najmniej było krzyży w życiu.
Problem w tym, że tych krzyży jest za DUZO w życiu do niesienia.

PYTANIE: Czy Papież Franciszek niósł swoje krzyże w jego życiu?
W Argentynie mówią, że kolaborował z juntą w latach 1976-83, tak jak cały kościół argentyński, więc może z tym niesieniem krzyża różnie było w życiu papieża.

Człowiek, ktory sam nie niósł swego krzyża w życiu, zamiast tego poszedł na układy z juntą wojskową, ktora mordowała ludzi w Argentynie, teraz przypomina o niesieniu krzyża innym. Na dodatek ta osoba jest papieżem. Czyż nie jest to rażące zakłamanie?

Kardynał Hlond, Kardynał Sapieha, Prymas Wyszynski nie poszli na podobne układy z komunistami po wojnie w Polsce.
Fakt, ze w Polsce tą dyktaturą byli komunisci, a w Argentynie była to biała dyktatura – trudno powiedziec, po ktorej stronie byłby Prymas Wyszyński, gdyby w Polsce po wojnie panowała biała dyktatura zamiast czerwonej.

Jaruzelski do dzisiaj ponosi konsekwencje wprowadzenia stanu wojennego – mimo, że jest osobą swiecką.
Od papieża mamy prawo wymagac dużo więcej niż od osoby świeckiej.

http://wpolityce.pl/artykuly/49213-skandaliczna-ocena-wyboru-nowego-papieza-przez-dyrektor-poznanskiego-teatru-no-i-wybrali-ch-czy-otrzyma-kolejna-dotacje-na-swoja-dzialalnosc

Więcej o Franciszku:

https://polskaoazaduchowa.wordpress.com/2013/03/14/papiez-franciszek-kardynal-jorge-mario-bergoglio-z-argentyny-wybrany-na-266-papieza-w-srode-13-marca-2013-roku/

This entry was posted in 9 SKARBIEC ARTYKUŁÓW, FRANCISZEK, KATOLICYZM, SKARBONA FAKTÓW, WATYKAN and tagged , , , . Bookmark the permalink.

KOMENTARZ

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s