Papież Franciszek, Kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny wybrany na 266 Papieża w Środę, 13 Marca 2013 roku

http://www.ndtv.com/article/people/who-is-jorge-mario-bergoglio-342186

Oto szybkie streszczenie artykułu:

Papież Franciszek , znany jako Jorge Mario Bergoglio do środy 13 marca 2013, jest jezuitą, ktory zmodernizował kościół katolicki w Argentynie.

Jako Jorge Mario Bergoglio wolał mieszkać w małym skromnym apartamencie ogrzewanym piecem w zimne dni, gdzie sam przygotowywał sobie posiłki. Korzystał często z publicznych środków lokomocji. Często widziano go jeżdzącego po mieście rowerem.

Regularnie odwiedzał biedne slumsy argentynskie, chorych na HIV – oskarżał przywodców kościoła o hypokryzję twierdząc, że Jezus kąpał trędowatych i jadał z prostytutkami.

Jako Kardynał starał się naprawic reputację kościoła argentyńskiego oskarżanego o nie potępienie otwarcie dyktatury rządowej z lat 1976-83, ktora pochłonęła wiele ofiar w ludziach.
*** Ta niezdecydowana postawa kościoła wobec morderczej dyktatury (kolaboracja?) sprawiła, że w dniu wyboru Jorge Mario Bergoglio na papieża więcej niż 2/3 Argentyńczyków uważa siebie za katolikow, ale MNIEJ niz 10% uczęszcza regularnie na msze święte w niedziele.***

Obecna Argentyna jest bardzo LIBERALNYM PAŃSTWEM, ale bardzo KONSERWATYWNYM KOŚCIOŁEM.
Rząd Nestora Kirchner’a i jego żony, Krystiny Fernandez zalegalizował homoseksualne małżeństwa, bezpłatne środki antykoncepcyjne dla wszystkich, oraz sztuczne zapłodnienia (in-vitro).
Ale z drugiej strony kościół odmawia chrzczenia dzieci, które urodziły się z nieślubnych związków. Często samotne matki pukają do drzwi wielu parafii w poszukiwaniu księdza, który wyrazi zgodę na ochrzczenie dziecka.

W październiku 2012 roku argentynscy biskupi wydali publiczne oświadczenie, w ktorym przeprosili za nieudolność i bierność w obronie praw wiernych kościoła podczas dyktatury 1976-83. Ale w tym oświadczeniu jednocześnie potępili i juntę, i liberalną opozycję junty.

Opozycja twierdzi, że oświadczenie-przeprosiny kościoła ukazało się za późno i celem była bardziej próba poprawienia wizerunku kościoła wśród ludzi, niż pomoc w badaniu łamania praw człowieka przez juntę.

Samego kardynała Jorge Mario Bergoglio, a obecnego Papieża Franciszeka, oskarża się o wydanie dwóch jezuickich księzy, ktorzy byli torturowani przez juntę: Orlando Yorio i Francisco Jalics. Ci jezuici pracowali wśród biedoty w slumsach. Kiedy zostali aresztowani przez juntę, Jorge Mario Bergoglio nie udzielił im poparcia poprzez wystawienie oświadczenia, że praca tych jezuitow była popierana i zlecona przez kościoł – co uwolniłoby jezuitow z rąk dyktatorskiej junty. Po jakimś czasie obaj jezuici zostali uwolnieni przez Generała Jorge Rafael Videla po staraniach Jorge Mario Bergoglio, obecnego papieża Franciszka I, ale najpierw musieli przejść przez przesłuchania i tortury stosowane przez juntę.

Kardynał Jorge Mario Bergoglio jest oskarżany o osobisty udział w porwaniu dziecka kobiety, ktora została porwana w 5-tym miesiącu ciąży i poźniej zamordowana – dziecko zostało zaadoptowane przez “ważną rodzinę” zamiast zwrócic dziecko rodzinie zamordowanej.

Kardynał Jorge Mario Bergoglio twierdzi, że nic nie wiedział o KRADZIEŻY DZIECI aż dyktatura skonczyła się.
Estela de la Cuadra, ciotka ukradzionego dziecka – matka Estelli, Alicia, założyła organizację “Babcie z Plaza de Mayo” w 1977 w nadziei zidentyfikowania skradzionych niemowląt – tak powiedziała o Kardynale Jorge Mario Bergoglio:

“Bergoglio jest tchórzem jeśli chodzi o sprawy tak straszne jak kradzież niemowląt i dzieci. On woli mówić, że nie wiedział o tym aż do 1985 roku. Nie chce popatrzec rzeczywistości w oczy i nie dręczy go sumienie. Jedyna jego troska to jak uratować swoje nazwisko i swoją reputację. Robi wszystko, aby te pomówienia nigdy nie dotarły do ludzi, do publiczności. Ludzie wiedzą kim on jest.”

Jorge Mario Bergoglio jest z wykształcenia chemikiem. Wykładał także literaturę , psychologię, filozofię, i teologię zanim został arcybiskupem Buenos Aires w 1998 roku. Kardynałem został w 2001 roku, gdy ekonomia w Argentynie załamała się. Zdobył szacunek winiąc załamanie ekonomi na nieregulowany kapitalizm, ktory wpędził w biedę miliony Argentyńczyków.

W przemówieniu w 2012 roku Kardynał Jorge Mario Bergoglio, obecny Papież Franciszek, powiedział, że Argentyna jest niszczona przez demagogię, totalitaryzm, korupcję, i próby zagarnięcia niekontrolowanej władzy. To przemówienie odbiło się echem po całym kraju, gdzie prezydent rządzi za pomocą dekretów, skandale polityczne nie są karane, a ministrowie publicznie nawoływali Fernandez do rządzenia bez wyborów w nieskończoność (do smierci). KONIEC.

PAPIEŻ POCHODZI ZE SKORUMPOWANEGO KRAJU (???).
Ciekawe jak odbije to się na papiestwie.

p.s. O Franciszku mówi się, że reprezentuje Amerykę Łacinską, ale nazwisko Bergoglio jest WŁOSKIE, a więc, patrząc na życie praktycznie, obecny papież jest Włochem.

Streszczenie na podstawie artykułu:
http://www.ndtv.com/article/people/who-is-jorge-mario-bergoglio-342186

.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi rozwiał wszelkie wątpliwości co do imienia nowego biskupa Rzymu. “Papież nazywa się Franciszek, a nie Franciszek I. Franciszek i basta” – podkreślił stanowczo.

http://www.rmf24.pl/raport-wybor-nowego-papieza/wybor-nowego-papieza/news-papiez-nazywa-sie-franciszek-a-nie-franciszek-i-franciszek-i,nId,942854?utm_source=wykop&utm_medium=feed&utm_campaign=WykopHN

.

Dzienniczki Siostry Faustyny Kowalskiej są manipulacją religijną, tak jak i judeo-chrześcijaństwo – jako bezpośredni świadek takiej manipulacji religijnej mam prawo mówić o tym.

https://polskaoazaduchowa.wordpress.com/2013/03/08/nowoczesna-technologia-czipowanie-i-elektrodowanie-ludzi-kontrola-umyslu-a-manipulacje-religijne-siostra-faustyna-kowalska-i-jej-dzienniczki-stygmaty-sw-franciszka-stygmaty-ojca-pio-cuda-w-lo/

.

Stygmaty Swiętego Franciszka i Stygmaty Ojca Pio:
https://polskaoazaduchowa.wordpress.com/2013/03/13/stygmaty-swietego-franciszka-stygmaty-ojca-pio-siostra-faustyna-kowalska-stygmaty-i-dzienniczek/

Advertisements
This entry was posted in 9 SKARBIEC ARTYKUŁÓW, FRANCISZEK, WATYKAN and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Papież Franciszek, Kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny wybrany na 266 Papieża w Środę, 13 Marca 2013 roku

  1. Pingback: Dyrektor Ewa Wójciak o Papieżu Franciszku – Co zrobiłby Prymas Stefan Wyszyński, gdyby w Polsce była Biała Dyktatura, a nie Komuniści po Drugiej Wojnie Światowej? | Polska Oaza Duchowa - Wiesława Rutkowska

  2. Pingback: Dyrektor Ewa Wójciak o Papieżu Franciszku – Co zrobiłby Prymas Stefan Wyszyński, gdyby w Polsce była Biała Dyktatura, a nie Komuniści po Drugiej Wojnie Światowej? | Polska Oaza Duchowa - Wiesława Rutkowska

  3. Pingback: Dyrektor Ewa Wójciak o Papieżu Franciszku – Co zrobiłby Prymas Stefan Wyszyński, gdyby w Polsce była Biała Dyktatura, a nie Komuniści po Drugiej Wojnie Światowej? | Polska Oaza Duchowa – Wiesława Rutkowska

KOMENTARZ

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s